زنجبیل موجب تقویت مو و مانع از ریزش مو

زنجبیل موجب تقویت مو و مانع از ریزش مو

زنجبیل موجب تقویت مو و مانع از ریزش مو

زنجبیل موجب تقویت مو و مانع از ریزش مو : استفاده از زنجبیل و رشد مو مخصوصا هنگامی که پای بیشتر شدن سرعت رشد موها در بین باشد، شما تعجب می کنید. استفاده از زنجبیل یکی از مناسب ترین درمان های گیاهی برای بهترشدن رشد مو و بالارفتن سرعت رشد موها است.

زنجبیل برای درمان های گیاهی از بین رفتن التهاب و بیماری های گوارشی و سلامت پوست و مو در طب سنتی استفاده می شود.

زنجبیل یکی از گیاهان درمانی موجود در طب سنتی آسیای شرقی است که برای قویترشدن رشد مو آن را مصرف می کنیم. همچنین تحقیق علمی برای بهبود طاسی در مورد زنجبیل بررسی نشده است.

همانطور که زنجبیل ویژگی آنتی اکسیدان خوبی دارد به عنوان داروی ضد التهاب برای پوست سر تجویز می شود. مصرف زنجبیل کمک می کند که باکتری ها و آلودگی های پوست سر پاکسازی شوند و رشد موها بهتر شود.

در طب سنتی برای رشد و تقویت موها از زنجبیل تنها به حالت موضعی مصرف می شود و مصرف خوراکی آن اثربخشی خاصی برای رشد مو به همراه ندارد .

یکی از خاصیت های بدست آمده زنجبیل زیاد شدن سرعت رشد موها است شما می توانید با مصرف ماسک مو زنجبیل به بهتر شدن و رشد موهای شما کمک می کند.

خواص زنجبیل و رشد مو

زنجبیل از گذشته در طب آیورودا (طب سنتی هند) استفاده می شده است و یکی از مناسب ترین مخلوط های گیاهی برای بهبود رشد مو به حساب می آید. زنجبیل این خاصیت را دارد از جهت های گوناگون به رشد موها کمک کند همانند :

پیشگیری از ریزش مو : زنجبیل دارای مواد تقویت کننده مثل منیزیم، پتاسیم و فسفر است که این مواد با تغذیه فولیکول های مو موجب بهبود ریشه مو ها و درمان شدن ریزش مو می شوند.

درمان شوره سر : یکی از عامل های اثرگذار بر ریزش مو، شوره سر بوده ، سلولهای مرده پوست با مسدود نمودن منافذ پوست سر منجر به ریزش مو می شوند. شوره به خاطر باکتری و قارچ ایجاد می شود و زنجبیل با خاصیت ضد میکروبی قدرتمندی که دارا است می تواند شوره سر را درمان کرده و موجب بهبود رشد موها شود.

توانسته هفته ای 2 مرتبه از روغن زنجبیل به دلیل بهبود شوره سر مصرف کنید و روی پوست سر ماساژ داده و پس از 20 دقیقه بشویید.

درمان خشکی مو : خشکی موها موجب ایجاد شکنندگی و ریزش مو می شود . زنجبیل یک آبرسان طبیعی بوده که به بازگشت رطوبت به موها مانع از خشکی آن ها می شود.

زنجبیل موجب تقویت مو و مانع از ریزش مو
زنجبیل موجب تقویت مو و مانع از ریزش مو

عوارض زنجبیل

زنجبیل عموما به عنوان ادویه در آشپزی مصرف می کند و بدون ضرر بوده اما اگر به این ادویه حساسیت دارید از استفاده پودر ، روغن یا عصاره آن روی پوست سر دوری نمایید.

زمانی که می خواهید از رنجبیل به دلیل موها مصرف نمایید مناسب است میزانی از آن را از 24 ساعت گذشته بر روی آرنج بگذارید و مشاهده کنید پوست شما واکنشی به آن میدهد یا واکنشی نمی دهد.

واکنش آلرژیک به زنجبیل می تواند دارای کهیر ، خارش ، جوش قرمز ، سوزش و التهاب همراه داشته باشد.

ماسک مو زنجبیل و روغن حامل برای تقویت مو

آب زنجبیل یا پوره زنجبیل را با میزانی برابر روغن نارگیل یا آرگان ، زیتون ترکیب کرده روی پوست سر بمالید و ماساژ داده و پس از گذشت 30 دقیقه موها را با شامپو بشویید.

ماسک مو زنجبیل و خیار برای رشد سریع مو

1 قاشق غذاخوری پوره زنجبیل را با نصف لیوان پوره خیار و 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 1 قاشق غذاخوری روغن ریحان ترکیب کنید و خمیر ایجاد شده را روی کف سر قرار داده و پس از 30 دقیقه با شامپو شست و شو دهید.
سولفور ، سیلیکا و ویتامین آ خیار به بهبود رشد موها کمک می کند و خصلت ضد عفونی کننده ریحان موجب سلامت فولیکول های مو میشود.

Show Your Reaction

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

0 Comment

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *