راه های گوناگون برای پوستی شاداب

راه های گوناگون برای پوستی شاداب

راه های گوناگون برای پوستی شاداب

راه های گوناگون برای پوستی شاداب: در این مقاله میخواهیم کارهایی که افراد برای داشتن یک پوست سالم و شاداب انجام می‌دهند را بگوییم.

۱.این افراد صورت خود را با پاک کننده‌های ملایم و نرم می‌شویند:

هنگام صبح وقتی که از خواب بیدار می شوید مناسب می باشد از یک پاک کننده نرم استفاده نموده تا روغن و چربی موجود بر روی پوست را از بین ببرید.

۲.افراد همیشه گردن، سینه و دست‌های خود را می‌پوشانند:

اصلا استفاده از آنتی اکسیدان‌ها و ضد آفتاب‌ها را بر روی گردن، قسمت بالایی قفسه سینه و دست‌ها از یاد نبرید. این قسمت‌ها نیز مثل صورت در معرض اشعه ماوراءبنفش و آلاینده‌های محیطی هستند. بعضی مواقع افراد مراقبت از این بخشها را فراموش می کنند.مواردی مانند اشعه ماوراء بنفش توانسته موجب آسیب به پوست شما شود.

۳.این افراد به جوش‌های صورت خود دست نمی‌زنند:

وقتیکه صبح زودهنگام با مشاهده جوش‌های قرمز صورت خود عصبی می‌شوید مناسب است آن‌ها را لمس نکنید . شما توانسته از یخ برای کم شدن التهاب آن استفاده نموده و اکنون از کرم‌های مخصوص جوش صورت استفاده نمایید که دارای سالیسیلیک اسید، بنزوئیل پراکسید یا گوگرد است و می‌تواند جوش را خشک کند. بعضی از محصولات حتی حاوی ترکیبات پنهان کننده می باشند.

۴.این افراد هرگز استفاده از ضد آفتاب را فراموش نمی‌کنند:

هنگامی که به بیرون از منزل مراجعت می کنید باید از ضدآفتاب‌ها مورد استفاده قرار دهید. مناسب است از ضد آفتاب‌هایی استفاده نمایید که SPF30 یا بیشتر از آن را دارا باشند چون تاثیر مناسب تر و بالاتری بر روی پوست خواهند داشت. شما توانسته از لوازم آرایشی استفاده نمایید که حاوی ضد آفتاب می باشند.

راه های گوناگون برای پوستی شاداب
راه های گوناگون برای پوستی شاداب

۵.این افراد آب زیادی می‌نوشند:

هنگامیکه بدن شما آب کافی نداشته باشد، پوست ظاهری خشک و خسته به خود گرفته. سعی نمایید همواره پوست خود را مرطوب نگه دارید. نوشیدن آب را از یاد نبرید. قبل از خوردن قهوه در صبحانه خود، یک لیوان آب بنوشید.

۶.افراد پوست خود را در برابر آسیب‌های محیطی محافظت می‌کنند:

در هر موقعیت از آنتی اکسیدان‌های گوناگون برای به تاخیر انداختن یا جلوگیری از آسیب سلولی که بر اثر آلاینده‌های محیطی بر روی پوست تشکیل می‌شود، استفاده نمایید.

آنتی اکسیدان‌های عمومی در محصولات مراقبت از پوست دارای ویتامین E، C، فلورتین، فرولیک اسید و ترکیبات گیاهی همچون رسوراترول ، چای سبز و قهوه های مختلف است.

۷.از یک صبحانه رنگین استفاده می‌کنند:

یک رژیم غذایی حاوی بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مثل توت و برگ‌های سبز توانایی این را دارد موجب درخشندگی پوست بشوند. توت‌های متفاوت را به نان، ماست یا اسموتی خود اضافه نمایید تا بتوانید از خواص آنتی اکسیدانی و ویتامین C آن سود ببرید.

علاوه بر این اگر مصرف الکل، شکر و غذاهای فرآوری شده را کم کنید پوست بهتر و شاداب تری خواهید داشت. اگر نسبت به گلوتن دچار حساسیت می شوید یا نتوانسته لبنیات را مورد استفاده قرار دهید ، آن‌ها را از رژیم غذایی خود حذف فرمایید.

Show Your Reaction

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

۰ Comment

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *