راه های درمان سایش پوست هنگام ورزش

راه های درمان سایش پوست هنگام ورزش

راه های درمان سایش پوست هنگام ورزش

راه های درمان سایش پوست هنگام ورزش:یک تمرین ورزشی مناسب توانسته هیجان انگیز،باعث کاهش استرس و حال خوب باشد. اگر تمرینات ورزشی سختی دارید امکان دارد موردهایی مانند نقاط قرمز بر روی پوست و خارش در آن را حس نمایید.

مهم نمی باشد در حال دویدن هستید یا تمرینات سخت انجام می‌دهید، بعضی از موارد ممکن است ساییدگی قسمتهایی از بدن مانند ران و زیر بغل وجود دارد.
لباسی که می پوشید نیز توانسته موجب ایجاد اصطکاک و ضعیف شدن پوست بدنتان می شود. در این مقاله می خواهیم به همین موضوع بپردازیم و راه های جلوگیری از آن را بگوییم.

از لباس‌های مناسبی استفاده کنید:

امکان دارد زمان تمرینات ورزشی از لباس‌های نخی و شل استفاده شود تا از ایجاد سایش جلوگیری کنید اما فکر کنید که لباس‌های نخی رطوبت را جذب می کند و مرطوب باقی می‌ماند و موجب ایجاد سایش می‌شود.
بهتر است جایگزین مناسبی مانند لباس‌هایی که از پارچه‌های عرق گیر ساخته شده‌اند به جای لباس‌های نخی استفاده کنید. این پارچه‌ها عرق بدن را می‌گیرند. در این حالت پوست شما خشک باقی مانده و دیگر دچار سایشی نمیشود.

راه های درمان سایش پوست هنگام ورزش
راه های درمان سایش پوست هنگام ورزش

مانع مناسبی ایجاد کنید:

قبل از اینکه تمرینات گسترده خود را شروع نمایید، مناسب است از یک سطح نازک جنس هایی مثل وازلین یا روان کننده‌ها استفاده بشود تا لایه محافظی ایجاد کند. استفاده از پودر نیز خیلی خوب می باشد.
بهتر است از پودر‌های موجود در بازار که برای این کار ساخته شده استفاده نمایید. هر جنسی که انتخاب کرده، به پوست شما اجازه داده به جای ساییدگی و اصطکاک، کم کم روی هم حرکت نماید.در این حالت پوست شما دچار خارش نخواهد شد .

از آب استفاده کنید:

شما ممکن است برای جلوگیری از کمبود آب بدن، مقدار فراوانی آب استفاده کنید اما نوشیدن آب به کم شدن سایش بدن در مواجه با سطوح نیز کمک خوبی می کند. رسیدن آب لازم به بدن، غلظت نمک در پوست را کم می کند.
اگر بدن آب کافی دارا نباشد نتوانسته بلورهای کوچک نمک موجود در عرق را بشوید و همین کار موجب جمع شدن نمک در پوست شده و مثل کاغذ سمباده عمل کرده و پوست را به هم می‌ساید.
اگر پوست شما اکنون به هم ساییده شده است توانایی این را دارید به راحتی آن را درمان نمایید. اول ناحیه اسیب دیده را با یک پاک کننده نرم وغیر تحریک کننده پاک بکنید.
بعد از یک روغن مناسب(روغن‌هایی که با نام روغن ضد لک و ضد ترک در بازار هستند) استفاده شود. اگر با موردهای ذکر شده پوستتان خوب نشد توانسته به یک پزشک متخصص بروید.

Show Your Reaction

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

۰ Comment

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *