راهکارهای داشتن پوستی جوان

راهکارهای داشتن پوستی جوان

راهکارهای داشتن پوستی جوان

راهکارهای داشتن پوست جوان :خیلی از کسانی برای نگه داری پوستی سالم و جوان هزینه‌های فراوانی انجام می دهند: پاک کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌های گران قیمت، ماسک‌های صورت، چشمه‌های آب معدنی … همه برای دارا بودن پوستی شاداب و سالم می باشند.

ولی پوست سالم عموما نیازی به کرم‌ها و صابون‌های گران قیمت نداشته، فقط باید مراقب خوراکی هایی که می‌خورید باشید.

سلامت پوست شما وابسته به سلامت گوارش شما بوده است. مصرف غذاهای پرچرب و شیرین و روغن‌دار، نه تنها موجب نفخ و احساس نامناسب شده زیرا به احتمال بسیار متوجه تاثیرات آن روی پوست‌تان هم می شوید؛ ترک، خشکی و لک، یا رنگی بیمارگونه و ناسالم در چهره یا رنگ‌پریدگی است.

بیماری‌های پوستی مثل رزاسه یا آکنه می‌تواند نشانه ای برای این باشد که حالتی جدی و مهم در اعماق شکم‌تان در حال رخ دادن است.

مراقب سلامت گوارش‌تان باشید

بسیاری از کسانی که به اشتباه فکر کرده نشانه هایی شبیه نفخ و گاستریت طبیعی بوده ولی هنگامی علائم یک اختلال در گوارش‌تان روی پوست‌تان بروز می کنند، اصلا نباید این نشانه ها را نادیده بگیرید. دارا بودن گوارش سالم نه فقط روی همه جوانب سلامتی‌تان تاثیر می‌گذارد- همانند پوست- زیرا انجامش هم نسبتا راحت است.

بیشتر پروبیوتیک مصرف کنید

برای ارتباط مناسب تر بین گوارش سالم و پوست سالم‌تر، پروبیوتیک‌ها ضروری می باشند، اسیدوفیلوس، بیفیدوس، و دیگر باکتری‌های قابل قبول و اصلی. ثابت شده که پروبیوتیک‌های خوراکی، التهاب‌های پوستی را کم می کنند.

پروبیوتیک‌ها را توانسته درغذاهای تخمیر شده شبیه ماست، کفیر، کلم‌ترش، توفو(خمیر سویا)، و کامبوچا پیدا کرد. اگر می خواهید رشد باکتری‌های خوب گوارش را تقویت نموده، با کمک این غذاها می‌توایند این امر را انجام دهید.

غذاهای طبیعی بخورید

سبزیجات زیاد، غلات کامل مثل کوینولا، پروتئین کم‌چرب و چربی‌های سالم که توانسته اند از ماهی‌های آب‌های متلاطم، گوشت گوساله تغذیه شده با علف، روغن نارگیل، و آووکادو. میوه‌جات و سبزیجات اکثر ویتامین‌های لازم، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها را بدست آورند.

راهکارهای داشتن پوستی جوان
راهکارهای داشتن پوستی جوان

رژیم غذایی متنوع داشته باشید

کاری که تست آلرژی غذایی می‌کند، شروع با یک رژیم حذفی و کم کم افزودن غذاهایی خاص است تا واکنش‌ها بررسی شوند، ولی اکثر کسانی که توانسته اند همیشه آب فراوان استفاده کنند و غذاهای طبیعی و ضدالتهابی بسیاری همانند زردچوبه مصرف کنند.

از استرس‌تان کم کنید

آخرین مشکل اصلی که بر سر راه گوارش سالم و پوست سالم و درخشان می باشد، یک دلیل آشکار نشده هست: استرس. استرس روی هر سیستمی در بدن شما تاثیر گذاشته و هورمون‌های استرس مثل آدرنالین و کورتیزول توانسته تاثیرات بسیار بدی روی پوست شما بگذارند.

برای کاهش استرس‌تان، تمرینات ذهنی را که برای کم شدن استرس مفید هستند انجام دهید؛ مدیتیشن روزانه که اثبات شده در همین کار موثر است. بعد از تمام این‌ کارها زیبایی تنها در پوست خلاصه نمی‌شود، همچنین حاوی تمام سیستم‌های بدن شما از پوست گرفته تا معده و روده‌تان می‌گردد.

Show Your Reaction

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

0 Comment

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *